SPOTKANIE Z MIŁOŚNIKAMI KSIĄŻEK w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie

SPOTKANIE Z MIŁOŚNIKAMI KSIĄŻEK w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie

Dnia 27.04. 2023 r. chętni uczniowie klasy 8 b wraz z nauczycielami bibliotekarzami: p. Teresą Golińską oraz p. Ewą Miotke odwiedzili bibliotekę szkolną w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie. Celem wizyty była promocja czytelnictwa.

Podczas spotkania Nasi uczniowie z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali recenzji książek polecanych przez ich starsze koleżanki i starszych kolegów. Wśród zaprezentowanych książek znalazły się m.in. takie pozycje jak: A. Hamilton pt. „Buntowniczka z pustyni”, J. Balicka „Co wyszeptał nam deszcz”, A. Bracken „Pasażerka” i wiele innych. Rozmowa na temat książkowych zachwytów i rozczarowań przebiegła w swobodnej i bardzo miłej atmosferze. Uczniowie wymienili się własnymi spostrzeżeniami, podzielili swoimi zainteresowaniami i poznali nowe, ciekawe osoby. Uczestnikom tego spotkania wręczono breloczki – e motki, które wydrukowano drukarką 3 D w bibliotece szkolnej.

Dziękujemy pani Katarzynie Marczewskiej za zaproszenie😊

„Książki sprawiają, że możemy się udać w podróż gdziekolwiek nam się zamarzy”😊

Nauczyciele bibliotekarze