Tydzień Biblijny

Tydzień Biblijny

W dniach od 23 do 29 kwietnia br. przeżywaliśmy XV Tydzień Biblijny. Uczniowie naszej szkoły czynnie wzięli w nim udział czytając Pismo Święte. Tydzień Biblijny, to tydzień refleksji nad Biblią, obchodzony corocznie w Kościele katolickim w Polsce, rozpoczynający się zawsze w III Niedzielę wielkanocną. Jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem. W tym roku są to słowa: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”.

W Tygodniu Biblijnym uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali w grupach z tekstami biblijnymi. Jedni skupiali swoją uwagę na Ewangelii wg św. Jana, inni poszukiwali konkretnych fragmentów we wszystkich księgach Nowego Testamentu.

W tygodniu powstawały także piękne kolorowe prace z fragmentami Pisma Świętego, które ozdobiły korytarz szkolny. W sali lekcyjnej znajdowało się pudełko z biblijnymi cytatami. Chętne osoby mogły wylosować cytat. Być może te pojedyncze słowa, zdania wydrukowane na małych karteczkach staną się początkiem regularnej lektury Pisma Świętego.

Jola Arendt