SPRZĄTANIE ŚWIATA

21 i 24 kwietnia uczniowie klasy 3e i 3f zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły oraz park. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.
W poniedziałek odbył się także Eko Pokaz Mody. Wzięły w nim udział klasy 3d, 3e oraz 3f. Ideą tej inicjatywy było przygotowanie strojów z dowolnych surowców wtórnych lub odpadów komunalnych. Pokaz miał na celu podniesienie świadomości o możliwości powtórnego wykorzystania odpadów komunalnych, propagowanie idei selektywnej zbiórki, jak również zwrócenie uwagi na możliwość ograniczenia ilości wyrzucanych przez nas odpadów. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.