Sukces reprezentacji naszej szkoły w „Festiwalu Sztafet”

Sukces reprezentacji naszej szkoły w „Festiwalu Sztafet”

W dniu 15.03.2023 roku w Centrum Sportowym w Kosakowie odbyła się 4-edycja Otwartych Halowych Mistrzostw Gminy Kosakowo w Biegach Sztafetowych popularnie nazywana ” Festiwalem Sztafet „. Do sportowej rywalizacji przystąpiło ponad 240 młodych sportowców reprezentujących szkoły w Dębogórzu, Mostach, Kosakowie Pogórzu. Gdyni i Redy. Regulamin zawodów przewidywał biegi na dystansie 4 x 200 m. łącznie aż w 6 kategoriach wiekowych ( U-11, U-12, U-13, U-14 U-15 mix, ). Nowością na skalę krajową było rozegranie po raz pierwszy w końcowej części zawodów sztafety pokoleń, złożonej ze wszystkich roczników po kolei, począwszy od najmłodszych do najstarszych.

Wójt gminy Kosakowo Pan Marcin Majek uroczyście otworzył zawody. Rywalizacja sportowa zwłaszcza najmłodszych szybkobiegaczy była wielką euforią emocji zwłaszcza zawodników, ale również dla nie oszczędzających swoich gardeł fanów ( rodziców, dziadków, koleżanek i kolegów ). Regulamin zawodów przewidywał medale dla 3 najszybszych sztafet w każdej kategorii wiekowej oraz puchary dla trzech najlepszych reprezentacji w kategorii zespołowej. Wartość zdobytych punktów była również przeliczana na czekolady 1 pkt = 1 czekolada.

Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Kosakowo-6 miejsce ( 7 czekolad),

Dębogórze-5 miejsce ( 16 czekolad),

Gdynia-4 miejsce (26 czekolad),

Mosty-3 miejsce ( 28 czekolad),

Reda-2 miejsce ( 41 czekolad ),

Pogórze-1 miejsce ( 54 czekolady) .