WYCIECZKA DO LONDYNU

WYCIECZKA DO LONDYNU

W marcu dwie grupy uczniów klas ósmych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Redzie  wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Londynu. Uczniowie zakwaterowani byli w hostelu Generator. Organizacją wycieczki zajął się nauczyciel języka angielskiego p. Mateusz Kamiński.

Program zwiedzania był bardzo napięty, ale współgrał z możliwością ćwiczeń językowych. Londyńska aura nie zawsze nam sprzyjała, szczególnie uczestnikom, którzy wyjechali do stolicy Anglii wcześniej, w dniach 06-09 marca. Spacerując po jednej z największych europejskich metropolii mogliśmy podziwiać m. in. Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, London Eye. Przy Pałacu Buckingham mieliśmy okazję obejrzeć zmianę warty. Londyn to miasto zieleni, wspaniałych parków, gdzie Londyńczycy mają okazję zregenerować siły. My również mieliśmy taką możliwość spacerując po St. Jame’s Parki Hyde Park. Szczególne miejsce w Hyde Park to Sepakers Corner, gdzie każdy może wystąpić publicznie. Nie wolno jedynie obrażać Króla. Urzekła nas katedra St. Paul’s Cathedral, odbudowana po wielkim pożarze w 1666 roku. Ilość muzeów w metropolii robi wrażenie – jest ich ponad 240. My mieliśmy okazje zwiedzić Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. To ostatnie zrobiło na uczestnikach wycieczki duże wrażenie. Poznaliśmy tam historię miasta w pigułce podróżując czarną, londyńską taksówką. Obejrzeliśmy film w 4D o animowanych superbohaterach ratujących Londyn przed potworami z innej galaktyki. Zrobiliśmy również mnóstwo zdjęć ze sławami tego świata tzn. ich doskonałymi, woskowymi kopiami. Ogromne emocje i wrażenia przyniosła wizyta w Warner Bros Studio. Jest to rodzaj parku tematycznego i muzeum upamiętniające wszystkie filmy o małym czarodzieju Harrym Potterze. Na miejscu można było zobaczyć pozostałości po planach filmowych, rekwizyty wykorzystane w filmach oraz nigdzie niewidziane urywki filmów. Już zaraz po wejściu do hal studia, zostaliśmy przywitani przez wielkie zdjęcia wszystkich aktorów występujących w filmach. Zobaczyliśmy miejsce pod schodami, gdzie u swojego wujostwa żył Harry Potter. Niesamowite wrażenie pozostawił w nas fragment Zaczarowanego Lasu oraz peron 9 i 3/4 z pociągiem do Hogwartu.

Pobyt w centrum tętniącego życiem Londynu z cała pewnością zmobilizował młodzież do dalszej nauki i pozostawił niesamowite wrażenia oraz lekki niedosyt. Trudno jest w tak krótkim czasie zobaczyć wszystkie atrakcje Londynu, ale cieszymy się, że mieliśmy okazję zobaczenia chociaż najważniejszych jego symboli.