Dzień Świętego Patryka 2023

SAINT PATRICK’S DAY

17 marca w naszej szkole zrobiło się zielono, a to za sprawą Dnia Świętego Patryka-narodowego święta Irlandii. Ten wyjątkowy dzień jest obchodzony w naszej szkole od lat. Jak co roku uczniowie przebrali się w kolorze zielonym oraz ozdobili swoje sale w charakterystyczne barwy i symbole Irlandii.

Uczniowie klas starszych, którzy ubrali się w tym dniu na zielono, byli zwolnieni z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi, natomiast w klasach I-III tradycyjnie odbył się konkurs na najbardziej zieloną klasę.

Wybór zwycięzców był bardzo trudny, bo dzieci przygotowały się wzorowo, ubierając się na zielono i ozdabiając swoje stroje koniczynkami. Dodatkowo niektórzy z nich zaprezentowali przygotowane w tym dniu prace plastyczne.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce – klasa 2 C

II miejsce – klasy: 2 D i 3 E

III miejsce – klasy: 2 B i 2 E

Dodatkowo klasy: 2 B i 2 E otrzymały wyróżnienie za wystrój sali.

Dziękujemy wszystkim klasom oraz ich wychowawcom za zaangażowanie oraz gratulujemy zwycięzcom.

Zapraszamy do udziału w zielonej zabawie za rok!

Michalina Tomaszewicz

Bogna Talar

Iwona Hillar-Marcinkiewicz

Zachęcamy do obejrzenia naszej zielonej galerii.