Klasa 3b w Leśnym Ogrodzie Botanicznym

Klasa 3b w Leśnym Ogrodzie Botanicznym

23 lutego 2023 roku klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Drewno: powrót do dzikości.: dzika biżuteria”. Na początku leśnik opowiedział o drzewach i drewnie. Następnie dzieci z zapałem przystąpiły do pracy z drewnem. Spod ich rąk wychodziły najróżniejsze ciekawe naszyjniki  i różne inne przedmioty.

Po skończonej pracy klasa wybrała się na spacer Szlakiem  Alicji w Zaczarowanym Lesie, który przeniósł ich do pięknego świata. Na początku musieli przecisnąć się przez dziurkę od klucza. A tam zobaczyli zwierzęta i grzyby większych rozmiarów. Na samym końcu mieli możliwość przejścia labiryntem zmysłów. Kiedy wydostali się z niego znowu czekała na nich dziurka od klucza w drzwiach, przez którą musieli się przycisnąć. W ten sposób ponownie znaleźli się w prawdziwym lesie.

Uczniowie z ochotą bawili się również na placu zabawa następnie ze smakiem zjedli usmażoną przez siebie na ognisku kiełbaskę wraz z chlebem.

Wszystkim uczestnikom podobała się wycieczka.