Zima w świetlicy

Zima to temat bardzo atrakcyjny dla dzieci. W naszej świetlicy dało się poczuć zimową aurę. Śnieżne prace plastyczne opanowały nasze sale i korytarz szkolny. Podczas zajęć świetlicowych poznaliśmy historię Wandy Rutkiewicz jednej z najwybitniejszych himalaistek wszech czasów, która jako pierwsza kobieta na świecie zdobyła szczyt K2. Zaś jako pierwsza Polka i Europejka zdobyła Mount Everest- najwyższy szczyt na Ziemi. Jej historia zainspirowała świetliczaki do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej Himalaje i wysokie góry.

Podczas zimowych zajęć dzieci przypomniały sobie również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu.

Obecnie pełni nowych pomysłów i zapału pomału żegnamy zimę i z niecierpliwością wyczekujemy wiosny.