TŁUSTY CZWARTEK W KLASIE 1A

TŁUSTY CZWARTEK W KLASIE 1A

Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały a osoba, która trafiła na pączek z niespodzianką miała cieszyć się szczęściem przez całe życie.

16 luty to ostatni czwartek karnawału. Ulubiony dzień każdego łasucha, a tych nie brakuje w naszej szkole. Uczniowie klasy 1a poznali tradycje Tłustego Czwartku, rozwiązywali pączkowe zagadki i słodkie zadania. Nie brakowało także kolorowanek oraz wspólnych klasowych zabaw.

Powyższe działania były doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazję do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskiej. Dzieci degustowały pyszne pączki, które z pewnością przyniosą dużo szczęścia. Czego bardzo życzymy!


Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji słodkiej i pysznej niespodzianki.

Karolina Bąkowska