Udział Gai Stefaniak z kl. 2c w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej.

Udział Gai Stefaniak z kl. 2c w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej.

    Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2c Gaja Stefaniak wzięła udział w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. To konkurs organizowany przez Małą Szkołę w Szopie, a przewodniczącą jury była sama pani Ewa Warmowska, która wspólnie z innymi jurorami oceniła recytacje własnych kaszubskojęzycznych utworów. W bieżącym roku w szranki stanęło aż 116 uczniów z całego województwa, z czego około 30 osób zostało nagrodzonych (łącznie we wszystkich kategoriach). Gaja za piękną recytację wiersza „Drëch” otrzymała wyróżnienie. W nagrodę dostała pamiątkowy dyplom i specjalnie przygotowany gliniany wazon z dedykacją, autorstwa twórcy ludowego Pawła Seli.

Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!