Wizyta klasy 1 A i 1 E w Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Wizyta klasy 1 A i 1 E w Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Dnia 8 grudnia 2022r. klasa 1a i 1e wraz ze swoimi paniami uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce do teatru Miniatura w Gdańsku, gdzie obejrzały fantastyczny spektakl pt. „Magiczne święta Malwiny”. Niezwykła gra aktorska, piękna scenografia i efekty dźwiękowe przeniosły naszych małych podróżników w bajkowy świat. Uczniowie mogli poczuć świąteczną atmosferę.

Był to spektakl o Czarodzieju Mizantropie, który uważał, że ludzie zapomnieli, jak należy świętować Boże Narodzenie, więc postanowił, że świąt już więcej nie będzie. Wystarczyłoby  jedno machnięcie różdżki. Jednak jego sprytna asystentka Malwina do tego nie dopuściła i z pomocą zwariowanych kolędników udowodniła, że świetnie wiemy, co jest w świętach ważne.

Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal. Pierwszoklasiści z wycieczki wrócili pełni wrażeń. Uśmiech i zadowolenie dzieci stanowią najlepszą recenzję oglądanej sztuki.

Karolina Bąkowska, Ewa Bobrowska.