Mobilne Planetarium Orbitek w naszej szkole

Mobilne Planetarium Orbitek w naszej szkole

15 grudnia 2022 roku na auli rozłożono największą w Polsce dmuchaną kopułę przenośnego Planetarium.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I-III. Jeden seans trwał 45 minut. W Mobilnym Planetarium Orbitek zaprezentowano uczniom seans „Rakietą do Planet”. Był on pełen wiedzy, emocji i zabawy. Dzieci klaskały, aby rakieta wystartowała, uczyły się piosenki o planetach. Zwiedzając Układ Słoneczny poznały nasze planety z bliska. Dowiedziały się ile ich jest, jakie mają charakterystyczne cechy. Zaobserwowały również, że Księżyc krąży dookoła naszej Ziemi, a wszystkie Planety dookoła Słońca.

Ponadto poznały Znaki Zodiaku i zaobserwowały wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego. Dowiedziały się jak znaleźć na niebie Gwiazdę Polarną.

Tak więc poprzez zabawę uczniowie wzbogacili wiedzę.