AKCJA BIBLIOTECZNA „SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ”

AKCJA BIBLIOTECZNA „SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ”

Członkowie aktywu bibliotecznego oraz chętni uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami bibliotekarzami postanowili zareklamować książki, które warto przeczytać poprzez sesję zdjęciową z książką, czyli „sleeveface”. „Sleeveface” to zdjęcia, których elementem jest np. okładka książki umieszczona na zdjęciu w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała czy sylwetki. Rezultat jest zaskakujący, niejednokrotnie zabawny, zaś wymyślanie kolejnych montaży wymaga wyobraźni i kreatywności. Jest to nowoczesny, modny i zabawny pomysł na popularyzację czytelnictwa i biblioteki szkolnej.

Uczestnicy akcji „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” najpierw zapoznali się z samym zjawiskiem oraz oglądali przykładowe zdjęcia. Potem przeszli do samodzielnych prób stworzenia własnego „Sleeveface”: wybierali książki, robili zdjęcia, obrabiali je.

Wybranie odpowiedniej książki oraz ustawienie do zdjęcia pobudziły kreatywność wszystkich uczestników. Starali się oni wykorzystać swoje narzędzia w postaci książek jak najlepiej. Widoczne na zdjęciach efekty pokazują zaangażowanie uczestników w akcję.

Podczas sesji zdjęciowej wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.