Zabawa Mikołajkowa 4a, 4b i 4e

Zabawa Mikołajkowa 4a, 4b i 4e

Tegoroczne Mikołajki klasy: 4a, 4b i 4e spędziły w wyjątkowy sposób. Zamiast zeszytów i podręczników uczniowie zabrali do szkoły mikołajkowe gadżety, klej, nożyczki, kolorowy papier  oraz świetne nastroje. Sale zamieniły na aulę szkolną, gdzie miejsca wystarczyło dla wszystkich.

Na rozgrzewkę odbył się międzyklasowy konkurs konstruowania łańcuchów  – wygrać miała ta klasa, której łańcuch będzie najdłuższy w przeliczeniu na jednego obecnego ucznia. Te zawody okazały się świetną okazją do przećwiczenia w praktyce umiejętności dodawania i odejmowania, a także dzielenia i to na duuużych cyfrach, bo najdłuższy łańcuch miał ponad 4050 cm!

Po konkursie przyszedł czas na koncert karaoke. Przy wsparciu starszych kolegów – specjalistów od obsługi sprzętu nagłaśniającego – Filipa i Dominika (którym bardzo dziękujemy) – rozpoczęły się występy artystyczne. Mimo że zgłoszeń chętnych, odważnych uczestników do koncertu było tylko kilka, zachęceni brawami i miłą atmosferą szybko pojawiali się nowi śmiałkowie. W ten sposób udało się wysłuchać i zaśpiewać wiele utworów, zarówno tych świątecznych, jak i z repertuaru dziecięcego, młodzieżowego.

Na koniec do rozbawionych czwartoklasistów zawitał sam Święty Mikołaj. Liczyliśmy na prezenty, ale Mikołaj był nieugięty – kazał najpierw zdać egzamin z przygotowania do Świąt. Każda klasa musiała rozwiązać bożonarodzeniową krzyżówkę. Po zebraniu wyników Mikołaj odpytał jeszcze zgromadzonych na sali z tego, co wiedzą o Świętach. Jako że wynik egzaminu był pozytywny, każdy otrzymał na pamiątkę czekoladowego Mikołaja. Pamiątka ta co prawda do najtrwalszych nie należała, część nie doczekała nawet wyjścia z auli, ale Mikołaj obiecał wrócić za rok, więc pozostało nam wspominać i czekać na następne spotkanie.