Méster Bëlnégò Czëtaniô – eliminacje powiatowe

Méster Bëlnégò Czëtaniô – eliminacje powiatowe

 

2 grudnia  w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie odbył się powiatowy etap konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô, czyli pięknego czytania po kaszubsku. Wzięli w nim udział zwycięzcy eliminacji miejskich i gminnych z naszego powiatu, a wśród nich dwójka uczniów naszej szkoły. Z dumą informujemy, że obydwoje zaprezentowali się wspaniale, o czym świadczą wyniki rywalizacji, a są one następujące:

 

Kamil Kosmala z klasy 3d zdobył wyróżnienie w kategorii klas 3-4.

Zosia Dzienisz z kl. 5c nie miała sobie równych i pokonała wszystkich 23 uczestników, zajmując I miejsce w kategorii klas 5-6.

Zosia jako mistrzyni naszego powiatu będzie reprezentowała powiat wejherowski w finale konkursu, który już 9 grudnia odbędzie się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Stanie tam w szranki z najlepiej czytającymi uczniami z całych Kaszub.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!