„KĄCIK CIEKAWEJ KSIĄŻKI”  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

„KĄCIK CIEKAWEJ KSIĄŻKI” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Serdecznie witamy w szkolnym kąciku czytelniczym. Zapraszamy do częstego zaglądania do naszej biblioteki, gdzie staramy się służyć poradą i pomocą we wszelkich nurtujących Was pytaniach dotyczących czytania i nie tylko. Chętnie porozmawiamy o Waszych zainteresowaniach i pasjach. Stałym punktem naszego kącika jest polecanie Wam książek, które warto przeczytać, czasami są to książki wpisane w kanony lektur szkolnych, często też po prostu ważne i ciekawe książki dla lubiących czytać.

Będziemy Was przekonywać, że czytać warto zawsze i wszędzie.

Zachęcamy uczniów klas IV i nie tylko do wypożyczania książek z serii C. S. Lewis „Opowieści z Narnii”. Zapraszamy do krótkiej recenzji i oczywiście do naszej biblioteki;)

Książka pt. „Opowieści z Narnii” opowiada o przygodach zwyczajnych dzieci, które tworzą czteroosobową zgraną paczkę: Piotra, Zuzi, Edmunda i Łucji, które w czasie II wojny światowej z Londynu zostają ewakuowane do wielkiego domu na wsi Profesora Kirke. Uciekają z bombardowanej stolicy Anglii, aby w spokoju przeczekać czas wojny. Dzieci są zafascynowane nowym miejscem. Jest to jednak dopiero początek przygód bohaterów Opowieści z Narnii. Kiedy w czasie jednego z deszczowych popołudni otwierają drzwi starej szafy, odkrywają, że za ubraniami i płaszczami kryje się magiczny świat. Tak zaczynają się ich przygody, które pozwalają odkryć nierzeczywisty świata magii, miejsca, gdzie zwierzęta mówią ludzkim głosem, a dobro walczy ze złem.

W kąciku ciekawej książki znajduje się również szafa z Narnii wykonana przez naszego ucznia. Zapraszamy do jej oglądania:)