Uczniowie klas 2c i 3c zwycięzcami konkursu czytelniczego.

Uczniowie klas 2c i 3c zwycięzcami konkursu czytelniczego.

Uczniowie klas II C i III C zostali laureatami konkursu na „Najlepiej czytającą klasę w miesiącu październiku” dla klas II-III.

Konkurs polegał na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej ilości książek przez klasę w miesiącu październiku. Jego celem była promocja czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.

W listopadzie uczniowie zwycięskich klas zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na uroczystość wręczenia nagród. Z każdej klasy wyróżniono po pięć osób, które wypożyczyły i przeczytały najwięcej książek. Podczas spotkania nauczyciele bibliotekarze zaprezentowali uczniom klas III książki Łukasza Wierzbickiego, a uczniom klas II książki Grzegorza Kasdepke. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki, układali puzzle i rozsypanki wyrazowe nawiązujące do zaprezentowanych książek. Oprócz dyplomów i drobnych upominków klasy otrzymały zaproszenie na lekcję biblioteczną pt. „Kodowanie na dywanie z robotami Photon” do Mediateki w Redzie.

Dziękujemy za zaangażowanie i serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej!

Nauczyciele bibliotekarze