Polsko – Kaszubski Kalendarz Adwentowy. Zapraszamy do corocznej zabawy:)

Polsko – Kaszubski Kalendarz Adwentowy. Zapraszamy do corocznej zabawy:)

Sklepowe półki uginają się do Mikołajów, za oknem już był śnieg, co oznacza, że wielkimi krokami zbliżają się Święta, a zatem czas zacząć coroczną zabawę z KALENDARZEM ADWENTOWYM. Tym razem robimy słowniczki polsko – kaszubskie (lub odwrotnie). Codziennie będzie się uaktywniała jedna śnieżynka, pod którą ukryta jest 1 litera alfabetu. Po jej poznaniu należy kliknąć w targaną wiatrem książkę (jest pod nią link do słownika Ludmiły Gołąbek), wyszukać 5 słówek na daną literę (po kaszubsku, ale tłumaczymy je także na język polski), zapisać je na kartce i zilustrować. Na koniec wszystkie kartki zszywamy, dokładając okładkę. Za każdy gotowy słownik będzie czekała nagroda. Wszystko powinno zacząć działać od 1 grudnia. Zapraszamy do zabawy!

To link do kalendarza:

https://view.genial.ly/637a78480265ca0018b2b85a/interactive-content-adwentowi-kaladorz-2022