4a – Słowa wdzięczności

4a – Słowa wdzięczności

W codziennym pośpiechu często zapominamy o tym, żeby czasami powiedzieć bliskim, znajomym, koleżance, czy koledze coś miłego. Dlatego klasa 4a na zajęciach języka polskiego  postanowiła wykorzystać właśnie zdobytą umiejętność adresowania listów, żeby przeprowadzić zabawę ze słowami wdzięczności. Każdy zaadresował do kolegi lub koleżanki kopertę,  do której pani Monika wcześniej coś schowała – nie wiedzieliśmy co. Potem poszliśmy na pocztę wysłać listy i nadszedł czas niecierpliwego oczekiwania na listonosza. Gdy wreszcie listy znalazły się w naszych skrzynkach, okazało się, że w środku był list z instrukcją wykonania zadania oraz karta ze słowami życzliwości. Należało przygotować małe karteczki z imionami kolegów z klasy i każdemu napisać coś miłego. Ostatnim etapem zadania było przyniesienie wypełnionych kartek do szkoły i naklejenie lub napisanie kilku miłych słów na kartach innych osób. W ten sposób razem stworzyliśmy piękne plakaty ze słowami wdzięczności. Nasz eksperyment dowiódł, że niewiele potrzeba, żeby na wszystkich twarzach pojawił się uśmiech.