Międzyszkolna współpraca Naszej szkoły z Zespołem Szkół Specjalnych w Ozorkowie.

Międzyszkolna współpraca Naszej szkoły z Zespołem Szkół Specjalnych w Ozorkowie.

,,Nie znajdzie się drogi do ludzi i do swego wśród nich miejsca,
jeśli wiedza o innych będzie uboga, wyobraźnia skąpa,
a wrażliwość przytępiona troską o własną osobę.”

Maria Łopatkowa

 

Data 17- 18 listopada dla klasy 4e to wyjątkowy czas ponieważ w tych dniach zostaliśmy po raz drugi zaproszeni przez Naszych wspaniałych Przyjaciół z Ozorkowa na bardzo uroczyste wydarzenie.

Jak zawsze przygotowano dla nas wiele atrakcji. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Zamek w Łęczycy potem cudownie bawiliśmy się w Uniejowie na basenach termalnych, spacer po okolicy późnym wieczorem pomógł nam bliżej się poznać i jeszcze bardziej zintegrować. Spędzaliśmy tam wspólnie wspaniałe chwile, które na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci.

Drugiego dnia po nocy pełnej wrażeń poszliśmy na śniadanie, po wspólnym posiłku zaczęliśmy przygotowania do ważnego wydarzenia jakim był VI bal integracyjny pod hasłem „Andrzejkowe Tradycje”. Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i Osób Niepełnosprawnych Umysłowo „Przyjaciele Jedynki”, pod patronatem m.in. Starosty Zgierskiego Bogdana Jaroty, na który zostaliśmy zaproszeni w ramach naszej współpracy. Jakież to było niesamowite przeżycie gościć w tym zacnym gronie. Bal upłynął w bardzo miłej, podniosłej atmosferze i sprawił nam wiele radości. Na balu gościło ponad 250 osób, w tym uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych i specjalnych z całego powiatu zgierskiego.  Dla naszych uczniów było to ogromne przeżycie i bardzo ważna wizyta, ponieważ pierwszy raz bawili się w takich okolicznościach. Spotkanie dostarczyło dzieciom mnóstwa niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy. Współpraca, którą stworzyliśmy dała nam wiele możliwości poznania siebie i zrozumienia.

Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za życzliwy gest i wsparcie Pani Dyrektor Anecie Jatczak, która otoczyła nas dobrym i ciepłym słowem. Panu Wicedyrektorowi Jackowi Olaszczykowi za niezapomniane chwile, nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły za tak miłe przyjęcie nas, za okazaną serdeczność i przyjaźń oraz za piękne wspomnienia, które pozostaną na zawsze w naszej pamięci i sercach…

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że mamy wielu Przyjaciół, na których możemy liczyć. Dziękujemy pięknie za cudownie spędzony czas oraz za tak wspaniałą gościnę. A teraz cały czas wspominamy mile spędzone chwile i pobyt z Wami…

Karolina Bąkowska i Aneta Tokarczyk-Krakowska