Wyjazd na MECZ KASZUBSKI

W Święto Niepodległości – 11 listopada, grupa uczniów języka kaszubskiego wzięła udział w Meczu Kaszubskim, który został rozegrany w Ergo Arenie pomiędzy drużyną Trefla Gdańsk i Luk–u Lublin. Bilety – podobnie jak 100 innych szkół z Kaszub – otrzymaliśmy w nagrodę za udział w konkursie plastycznym AKTYWNE KASZUBY, organizowanym przez Trefla Gdańsk i Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie. Imprezę rozpoczął hymn Kaszub i Polski, podczas wykonania którego widzowie utworzyli wielką biało – czerwoną flagę.

Tegoroczny mecz był rekordowy, ponieważ na trybunach zasiadło aż 6550 widzów, których emocje rozpalali spikerzy, zachęcający co chwila do dopingowania drużyn i organizujący działania sektorów, a także żywe maskotki, ale przede wszystkim świetnie grający zawodnicy Trefla Gdańsk, którzy wygrali 3:0, zbierając olbrzymie brawa. Meczowi towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci. Można było spróbować chodzenia na szczudłach, nauczyć się obsługi klaskaczy, podziwiać urok kaszubskich tańców, obejrzeć wytwory sztuki ludowej.

Podczas meczu kibicami z naszej szkoły opiekowały się (i starały, żeby nikt się nie zgubił w kilkutysięcznym tłumie) panie: Ludmiła Zysk, Jolanta Arendt, Monika Kubisiak oraz 2 mamy uczniów, za co bardzo dziękujemy.