Konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô

Konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô

               9.11 w Fabryce Kultury odbył się miejski etap konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô. Aż 11 uczniów naszej szkoły nauczyło się pięknie czytać wyznaczone kaszubskie teksty i wzięło udział w eliminacjach, stając w szranki z kolegami i koleżankami z innych redzkich szkół. To bardzo trudne zadanie, bo język kaszubski ma kilka dodatkowych liter, a i te znane z polskiego alfabetu nie zawsze wymawia się tak samo, dlatego wszystkim uczestnikom konkursu należą się wielkie brawa za odwagę, wytrwałość i umiejętności. Decyzją jury konkursu 3 uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych:

II miejsce w kategorii klas 3-4 zajął KAMIL KOSMALA z klasy 3d

III miejsce w kategorii klas 3-4 zajął MICHAŁ KOSMALA z klasy 3d

I miejsce w kategorii klas 5-6 zajęła ZOSIA DZIENISZ z klasy 5c

GRATULUJEMY!