Dzień Postaci z Bajek w Bibliotece Szkolnej

Dzień Postaci z Bajek w Bibliotece Szkolnej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada – w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966). Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji w bibliotece szkolnej gościły grupy przedszkolne : Jeżyki i Liski. Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Następnie opowiedziały o swoich ulubionych postaciach bajkowych. Podsumowaniem spotkania było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej treść bajki.
Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.

Dziękujemy wszystkim za wizytę i zapraszamy do biblioteki szkolnej!