5a w Akwarium Gdyńskim

Klasa 5a wybrała się do Akwarium Gdyńskiego na zajęcia pn.  „Fauna i flora Bałtyku”. Celem wycieczki  było zapoznanie uczniów ze środowiskiem morskim. Uczniowie z dużym zainteresowanie wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których zapoznali się z różnymi gatunkami roślin i zwierząt żyjącymi w Bałtyku. Nauczyli się także je oznaczać korzystając z binokularu. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, zadawali sporo pytań pani prowadzącej zajęcia. Po zajęciach edukacyjnych był czas na zwiedzanie wystaw i obejrzenie okazów zwierząt zgromadzonych w Akwarium. Duże zainteresowanie wzbudził rekin, węgorz elektryczny, murena i anakonda. Potem klasa spędziła miło czas podczas wspólnego posiłku. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.