Plan dystrybucji tabletek jodku potasu dla mieszkańców Redy w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej

Plan dystrybucji tabletek jodku potasu dla mieszkańców Redy w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej

Zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego do Urzędu Miasta w Redzie dotarły preparaty jodku potasu. W przypadku wystąpienia skażenia radiacyjnego preparaty w postaci tabletek będą wydawane w wyznaczonych przez Miasto punktach dystrybucji. Lista punktów znajduje się pod linkiem: https://bip.reda.pl/dokumenty/menu/97 .

 

Jak zapewnia Urząd Wojewódzki – obecnie nie ma takiego zagrożenia, nie ma też  polecenia wydawania preparatu mieszkańcom.

Mając na uwadze przygotowanie się do ewentualnych kolejnych poleceń Wojewody Pomorskiego i w celu usprawnienia przydziału i dystrybucji tabletek, poprosiliśmy o rozdysponowanie przez szkoły/przedszkola deklaracji wśród rodziców dzieci. W razie potrzeby tabletki będą rozdawane w szkołach, przedszkolach (tylko dla osób wcześniej zadeklarowanych) oraz w przychodniach (dla  swoich pacjentów niezdeklarowanych w placówkach oświaty).

  • UWAGA! W sytuacji uruchomienia dystrybucji preparatów jodowych w „Punktach dystrybucyjnych” będą one wydawane wg dawek wskazanych przez Wojewodę. Otrzymany preparat jodowy przyjmowany jest na własną odpowiedzialność.