Dzień Gier Planszowych w bibliotece szkolnej

Dzień Gier Planszowych w bibliotece szkolnej

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, w poniedziałek 10 października w bibliotece szkolnej odbył się  Dzień Gier Planszowych. Była to inicjatywa nauczycieli bibliotekarzy. Tego dnia uczniowie podczas wybranych lekcji oraz przerw mogli zagrać z kolegami i koleżankami w gry. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, Jenga, domino, bierki, warcaby, szachy czy też puzzle. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym uczniów naszej szkoły. To był przyjemny i radosny dzień.

Nauczyciele bibliotekarze