Milion dzieci modli się na Różańcu

Milion dzieci modli się na Różańcu

18 października uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji „Milion dzieci modli się na Różańcu”. W tym roku udało nam się zebrać bardzo liczną grupę. W akcji wzięły udział klasy: 2B, 3E, 3F oraz 8B. „Milion dzieci modli się na Różańcu” to inicjatywna modlitewna Międzynarodowego Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International). Celem akcji jest błaganie o pokój i jedność na całym świecie. Św. o. Pio powiedział „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. W tym samym czasie, 18 października, w intencji pokoju modliły się dzieci w swoich szkołach, przedszkolach i parafiach na wszystkich kontynentach. Intencja bardzo ważna, a przy okazji przypomnieliśmy sobie w jaki sposób należy modlić się na różańcu.
Jola Arendt