Dzień Drzewa w SP 4 w Redzie.

Dzień Drzewa w SP 4 w Redzie.

10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa. Z tej okazji, Samorząd Uczniowski oraz klasa 1 E, przyłączyli się do międzynarodowej akcji sadzenia drzew, której celem jest wzrost świadomości proekologicznej wśród społeczeństwa. Dzień Drzewa w Polsce to program Edukacji Ekologicznej klubu Gaja, na temat ochrony środowiska i klimatu. Jest on realizowany poprzez sadzenie i ochronę drzew. Jest nam niezwykle miło, ze nasza społeczność szkolna, przyłączyła się do kolejnej, ogólnopolskiej edycji Święta Drzewa. Posadziliśmy drzewo na terenie naszej placówki. W dalszych planach mamy jeszcze sadzenie krzewów oraz opiekę nad nimi. Młodsze dzieci z klas 1A, 1E i 1 F, poznały budowę i gatunki różnych drzew, wykonały również piękne prace plastyczne, różnymi technikami, których motywem przewodnim było oczywiście drzewo.

Samorząd Uczniowski