Klasy 4a, 4b, 4e w Gowińskiej Zagrodzie Edukacyjnej.

Klasy 4a, 4b, 4e w Gowińskiej Zagrodzie Edukacyjnej.

7 października, klasy: 4a, 4b i 4e wybrały się na wycieczkę integracyjną do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej. Jako, że był to świetny czas na tradycyjne wykopki, zaopatrzyliśmy się w odpowiednie obuwie, rękawice, worki i zaraz po przyjeździe, po wzmacniającym posiłku, ruszyliśmy na pole. Wyszukiwanie ziemniaków może nie było specjalnie trudnym zajęciem, ale z pewnością wymagało uwagi, skupienia i kondycji fizycznej. Kiedy przyczepka była już odpowiednio załadowana, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni, bogatsi o całkiem nowe doświadczenie, poszliśmy do lasu zbierać chrust na ognisko i podziwiać uroki jesieni na Kaszubach. Podczas, gdy część z nas zajadała pieczone ziemniaki, inni odwiedzili zwierzęta żyjące w gospodarstwie. Był też czas na zabawy na świeżym powietrzu, naukę rozpoznawania grzybów i drzew. Wspaniała pogoda, piękne widoki i dobra zabawa sprawiły, że tegoroczne wykopki zapamiętamy na bardzo długo.

Wychowawcy: Monika Kubisiak, Tamara Brucka, Ludmiła Zysk oraz panie: Aneta Tokarczyk-Krakowska, Monika Patek i Grażyna Ciesielska.