Światowy Dzień Uśmiechu w klasie 1 E.

Światowy Dzień Uśmiechu w klasie 1 E.

„ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak.

 

7 października przypadał Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej buzi na żółtym tle. Obrazek ten stał się rozpoznawalnym symbolem radości na całym świecie. Zainicjował on również Światowy Dzień Uśmiechu, podczas którego zachęcał do jak najczęstszego uśmiechania się i czynienia dobrych uczynków. W klasie 1 E dzieci obdarowywały się wzajemnie szczerym uśmiechem. Zależało nam, aby przekonać siebie i innych, że gdy jesteśmy radośni, to jesteśmy również szczęśliwi. Warto się uśmiechać i zarażać tym innych, bo śmiech to zdrowie. Stwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, stymuluje do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne z uśmiechniętymi buźkami.

Uśmiechajmy się częściej do siebie nawzajem, bo nic nas to nie kosztuje, a zrobić może wiele dobrego. Życzy Wszystkim dużo uśmiechu każdego dnia , nie tylko z Okazji Dnia Uśmiechu.

 

Ewa Bobrowska