Pan Kleks w klasie IV b

Na początku października, w czasie lekcji języka polskiego, klasa IV b wraz z Panią Agnieszką Jurasz, udała się do magicznego świata Akademii Pana Kleksa. Odbywały się tam niezwykłe i pełne przygód lekcje. Uczniowie wzięli udział w lekcji kleksografii, a także w wielu quizach, odkryli mniej znane fakty dotyczące życia autora książki – Jana Brzechwy Stworzyli również własne projekty, dali upust swoim wyobrażeniom wyglądu świata Pana Kleksa. Uczniowie mieli okazję wykorzystać na lekcjach swoją kreatywność, fantazję i wyobraźnię. Na podstawie jednego z projektów Akademii, powstały plakaty przedstawiające postać Ambrożego oczami uczniów. To były wspaniałe, kreatywne lekcje, które oprócz tego, że pozwoliły dzieciom przenieść się do bajkowego świata, dały tym samym wspaniałą lekcje pracy w grupach.

Ludmiła Zysk, Aneta Tokarczyk-Krakowska