Tydzień Kultury

Tydzień Kultury

Ostatni tydzień września upłynął w świetlicy pod hasłem „Tydzień Kultury”. Jego celem było promowanie kultury osobistej oraz rozwijanie umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach. Był również doskonałą okazją do przypomnienia, jak ważne w naszych codziennych relacjach są proste słowa, takie jak: proszę, dziękuję, przepraszam.

Każdego dnia uczniowie poznawali zasady dobrego zachowania się w szkole, w środkach komunikacji miejskiej, w kinie i w teatrze. Wszyscy starali się być dla siebie mili i używać zwrotów świadczących o kulturze osobistej. Podczas tego tygodnia czytaliśmy książkę „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” G. Kasdepke, która w dowcipny sposób przybliżyła nam zasady dobrego zachowania się.

Codziennie uczniowie angażowali się w prace plastyczne, które promowały dobre maniery.  W ten sposób powstał pociąg do kultury, drzewo życzliwości, na którym zapisano postawy, o których trzeba pamiętać w świetlicy oraz plakaty promujące dobre maniery w różnych miejscach.