Wycieczka do Cukrowni z okazji „Dnia Chłopaka”.

Dnia 27 września, klasa 1 A, wspólnie z klasą 1 E, z okazji Dnia Chłopaka, wybrały się na pieszą wycieczkę do Cukrowni w Aquaparku w Redzie. Po dotarciu na miejsce , mieliśmy czas , aby pooglądać piękne, różne gatunki ryb i rekinów, które znajdują się w naszym akwarium. Później udaliśmy się na warsztaty do cukrowni, gdzie panie opowiedziały i pokazały nam, jak powstaje karmel do wyrobów cukierniczych i jak wygląda produkcja lizaków, krok po kroku. Każde dziecko samodzielnie wykonało powyższy produkt według własnego pomysłu. Powstały zatem pyszne, kolorowe flamingi, misie, serduszka, zajączki, kotki i inne. Po pierwszych warsztatach, klasa 1 E udała się do cukierni „Młynek i Kawa” na pyszne lody. Natomiast klasa 1 A, zabrała się do pracy nad tworzeniem własnych lizaków. To nie był jednak koniec atrakcji, z okazji święta naszych chłopców, 30 września cała klasa 1 E otrzymała słodkie upominki zakupione przez panią skarbnik. Dziewczynki złożyły również życzenia wszystkim chłopcom z naszej klasy. Dzieci wykonały, także prace plastyczne – dla chłopców. Klasa 1 A natomiast na Dzień Chłopaka zamówiła pizzę, którą zajadały się wszystkie dzieci. Nie zabrakło również słodkiego akcentu w postaci lizaków i drobnych upominków. Naszą wycieczkę i święto wszystkich Chłopców uważamy za bardzo udane.

E. Bobrowska, K. Bąkowska