Zerówki na wycieczce – lekcja kinowa

Zerówki na wycieczce – lekcja kinowa

26 września grupy Biedronek i Żabek wspólnie wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Rumi. Uczniowie zerówek wzięły udział w lekcji kinowej zorganizowanej w Multikinie. Tematem przewodnim zajęć było filmy animowane – prowadzący szczegółowo przedstawił zgromadzonym dzieciom sposoby, w jaki powstają i ożywają ich ulubieni bajkowi bohaterowie.

Spotkanie miało formę warsztatów – dzieci mogły samodzielnie spróbować wprawdzić w ruch przygotowane wcześniej przez organizatorów ilustracje. Ostatnim punktem lekcji kinowej był pokaz filmu animowanego „Urwis”.

Dla Żabek i Biedronek był to pierwszy wyjazd grupowy w tym roku szkolnym. Dzieci wróciły do przedszkola uśmiechnięte i już czekają na kolejną wspólną wycieczkę!

 

Daria Pawlaczyk