Wielki Maraton Czytelniczy

Wielki Maraton Czytelniczy

Do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się w sumie 741 placówek z województw: LUBELSKIEGO, ŁÓDZKIEGO, MAŁOPOLSKIEGO, MAZOWIECKIEGO, ŚLĄSKIEGO, WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO, WIELKOPOLSKIEGO, ZACHODNIOPOMORSKIEGO, KUJAWSKO-POMORSKIEGO, POMORSKIEGO. Protokoły zbiorcze nadesłało 731 placówek. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 8201 uczniów pod opieką 791 nauczycieli.

Do tegorocznej edycji Maratonu  Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca – czyli dla klas 4-6  zgłosiły się 224 placówki. Protokoły zbiorcze nadesłały 224 szkoły. W Maratonie uczestniczyło 2215 uczniów pod opieką 244 nauczycieli.W naszej szkole do zabawy zgłosiło się 13 uczniów, z czego 11 przystąpiło do rywalizacji.                                    W przynajmniej połowie etapów wzięło udział najwytrwalszych 7 uczniów i wśród nich końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

1 miejsce: Julia Piechocińska i Tymon Sakwiński
2 miejsce: Alicja Młynik
3 miejsce: Nikodem Cechosz
4 miejsce: Zuzanna Olkowicz
5 miejsce: Sara Musiałkowska
6 miejsce: Mateusz Musiałkowski

Wszystkim gratulujemy!Julia i Tymon – jako najlepsi w szkole – decyzją jury konkursu otrzymali  wyróżnienia, po których odbiór razem z Oliwią Bielawskąwyróżnioną z klas 7-8 – 14.06.2022 pojechali do Europejskiego Centrum Solidarności do Gdańska.