Sprawozdanie z XIII Konkursu Miejskiego Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Sprawozdanie z XIII Konkursu Miejskiego Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 30 maja 2022 roku odbył się XIII Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla szkół podstawowych w Redzie.  Konkurs składał się z dwóch etapów pisemnego i ustnego. Test zawierał różnego rodzaju pytania. Pytania sformułowane były zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów językiem angielskim, sprawdzenie wiedzy uczniów na temat krajów anglojęzycznych oraz zachęcenie do samodzielnego zdobywania wiedzy o historii, geografii, kulturze, zwyczajach i tradycjach tychże krajów.

Wyniki konkursu:

 

I. Antonina Rybacka  ZSP nr 1
Antoni Żurawski  ZSP nr 1
II. Igor Ciesielski SP 6
III. Roksana Szlagowska  ZSP nr 1
IV. Izabella Szalk ZSP nr 1
Maria Rompca  ZSP nr 1
V. Antoni Woliński ZSP nr 1
VI. Filip Pienczk SP 6
VII. Maciej Domagała ZSP nr 1
VIII. Wiktoria Pucuła SP 6
Lidia Żóralska ZSP nr 1
IX. Szymon Rymon-Lipiński  SP nr 6
X.  Mateusz Grzegorek  SP nr 6

 

Organizatorkami konkursu były panie: Iwona Hillar-Marcinkiewicz, Bogna Talar, Agnieszka Naczk

Zwycięzcom gratulujemy! Natomiast wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.