Pożegnalny wyjazd 8a i 8c do Chmielna

Pożegnalny wyjazd 8a i 8c do Chmielna

Jedna ze znanych prawd głosi, że wszystko co dobre, szybko się kończy. Także fragment drogi szkolnej, jaki dane nam było przejść razem, dobiega końca. Zastanawiając się nad tym, czy to dobrze, czy jednak źle, klasy 8a i 8c, napisawszy wyczerpujące egzaminy, udały się na wycieczkę do przepięknego Chmielna. Tam, wśród wzgórz i dolin, jezior i rzeczek, na Wichrowym Wzgórzu znaleźliśmy czas na rozmowę, zabawę, delektowanie się cudownym kaszubskim krajobrazem. Były śpiewy i tańce przy ognisku, nauka jazdy konnej, ale i chwila na poszukanie w sobie duszy artysty podczas próby malowania na szkle. Ci, którzy ostatnio poza książkami świata nie widzieli, mieli również okazję założyć fartuch i poświęcić nieco energii bardziej przyziemnej czynności – wypiekowi ciastek.

Pobyt w Chmielnie szybko się skończył, ale wspomnienia z tego uroczego miejsca pozostaną na zawsze. Bardzo dziękujemy pani Henryce Rotcie i Małgorzacie Grześkowiak, które pojechały z nami i zgodziły się wspomóc wychowawczynie w opiece nad wesoła gromadą ósmoklasistów.