Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie gośćmi w naszej szkole

Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie gośćmi w naszej szkole

W dniach 19-20 maja w ramach międzyszkolnej współpracy odwiedzili naszą placówkę uczniowie ZSS w Ozorkowie. Ich przyjazd był nawiązaniem do realizacji programu integracyjnego pomiędzy naszymi placówkami.

Wspólnie spędzony czas wypełniony był wieloma atrakcjami. Pierwszego dnia tuż po przywitaniu naszych gości w szkolnej auli wybraliśmy się do stajni Pegaz, gdzie uczniowie mogli nie tylko podziwiać wspaniale prezentujące się konie, ale także skorzystać z jazdy konnej. Podsumowaniem pobytu w Pegazie był wspólny grill na terenie stadniny.

Kolejnym miejscem do którego się udaliśmy była Gdynia. Słoneczna pogoda towarzyszyła nam w czasie spaceru po Bulwarze Nadmorskim i odpoczynku na plaży. Po powrocie do szkoły integrowaliśmy się w czasie interesujących gier i zabaw poprowadzonych przez animatorkę z firmy Gosia Samosia. Wspólna zabawa pozwoliła na zacieśnienie więzi między uczniami oraz na bliższe poznanie siebie.

Drugiego dnia wzięliśmy aktywny udział w zajęciach sportowych poprowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie. Wiele pozytywnych emocji wzbudził rozegrany mecz w piłkę nożną.  Potem udaliśmy się do Gadolandu, gdzie mogliśmy podziwiać egzotyczne zwierzęta, a wśród nich największe węże świata, różnokolorowe jaszczurki i żaby, a także olbrzymie ptaszniki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek ze świata tych wyjątkowych zwierząt. Następnie zaproszono nas na pokaz karmienia rekinów. Wszystkie te atrakcje odbyły się w Centrum Rozrywki Rodzinnej Aquapark w Redzie. Pełni wrażeń udaliśmy się do Urzędu Miasta Redy, gdzie Zastępca Burmistrza Miasta Redy –  Pan Łukasz Kamiński przybliżył naszym gościom historię miasta Redy i odpowiedział na każde postawione Mu pytanie. W czasie spotkania panowała bardzo miła atmosfera.

Po powrocie do szkoły każdemu uczestnikowi zostały wręczone dyplomy za udział w zajęciach sportowych oraz drobne upominki.

Podsumowaniem pobytu uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie była wspólna zabawa w Parku Miejskim. Mnóstwo radości, fascynacji i świetnej zabawy dała nam zabawa z bańkami mydlanymi.

Organizacja integracyjnego spotkania była możliwa dzięki Pani Dyrektor Dominice Kowaliszyn oraz darczyńcom: Usługi Stolarskie Kleba, Przewozy autokarowe Barzowska Gabriela, Animacje dla dzieci Gosia Samosia, Stajnia Pegaz. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Pragniemy również podziękować Panu Łukaszowi Kamińskiemu za ugoszczenie nas w Urzędzie Miasta Redy, uczniom klasy 2 c i  Pani Monice Kubisiak za kaszubskie przywitanie naszych przyjaciół z Ozorkowa oraz Panu Dawidowi Nitce za poprowadzenie zajęć sportowych.

Wyjątkowe podziękowania  kierujemy do rodziców uczniów z klasy III e. Dziękujemy za  zaangażowanie i pomoc przy organizacji tego wydarzenia, za trud i serce jakim obdarowali wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia.

O powyższym wydarzeniu możemy również przeczytać w notatce pod poniższym linkiem:

http://zss-ozorkow.szkolnastrona.pl/art,819,w-drodze-do-redy

http://zss-ozorkow.szkolnastrona.pl/a,828,integracja-w-redzie-dzien-ii

 

Karolina Bąkowska

Ewa Miotke