WYNIKI IV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ZNAJOMOŚCI LEKTUR „Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT”

WYNIKI IV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ZNAJOMOŚCI LEKTUR „Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT”

18 maja 2022 r. został rozstrzygnięty IV Międzyszkolny Konkurs Znajomości Lektur „Z lekturą za pan brat!” skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Redy .

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie przystąpili do napisania testu sprawdzającego stopień ich znajomości treści i problematyki lektur szkolnych obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty. Drugi etap konkursu w swej formie nawiązywał do znanego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Do przygotowania tego etapu posłużyła polonistom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie aplikacja Wordwall. Forma rywalizacji miała za zadanie wyłonić ucznia posiadającego rozległą wiedzę z zakresu problematyki, jak i wydarzeń, losów bohaterów oraz pozostałych elementów świata przedstawionego przeczytanych utworów literackich. Niektórzy odważnie wyznaczali do odpowiedzi samych siebie, inni woleli godzić w przeciwnika. Po kolejnych etapach zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszą trójkę, która stoczyła finałowy pojedynek.

Poniżej prezentujemy wyniki:

I miejsce – Roksana Kosecka (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Redzie)

II miejsce – Kinga Chmura (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Redzie)

III miejsce – Lena Gładka (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie)

 

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Organizatorki konkursu:

Agnieszka Jurasz

Monika Kubisiak

Małgorzata Malek

Marzena Mangos-Norowska

Małgorzata Olszewska

Weronika Papke