Konkurs Recytatorski Twórczości Alojzego Nagla

Konkurs Recytatorski Twórczości Alojzego Nagla

30.05 w Kielnie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Alojzego Nagla. Naszą szkołę reprezentowali na nim debiutanci konkursowi: Janek Reschke i Kazimierz Brzeski z klasy 2 oraz Wojtek z klasy 7, a także Franciszek Klawikowski z klasy 7 i Zosia Dzienisz z klasy 4. Każdy z nich starał się najlepiej jak umiał nauczyć się na pamięć wybranego utworu Alojzego Nagla i zaprezentować go jury. Emocje były ogromne, bo i stanięcie przed salą pełna publiczności i recytacja z pamięci nigdy nie jest łatwym wyzwaniem, wymaga nie lada odwagi, skupienia, opanowania emocji i spokoju.

Brawa należą się wszystkim uczniom, którzy podjęli się tego trudnego zadania, poświęcili swój czas, żeby nauczyć się wybranych utworów, a potem podjęli niemały wysiłek zaprezentowania ich na konkursie. Na szczególne wyrazy uznania zasłużyła Zosia Dzienisz, która w wyniku rywalizacji z najlepszymi recytatorami z naszego powiatu,wywalczyła wyróżnienie. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, które pomogą im w dalszej nauce naszego regionalnego języka. GRATULACJE!