231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja

W środę, 4 maja bieżącego roku szkolnego, w naszej szkole obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Z tej okazji uczniowie klasy 5a zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu. Uroczystość przybliżyła wszystkim wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród i Wolność
Podczas uroczystej akademii przypomnieliśmy sobie jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, nie buduje przyszłości.

Apel  przygotowała p. Weronika Papke, oprawę muzyczną p. Barbara Tańska, a dekorację wykonała p.Jolanta Roman.