Reprezentacja zerówek i drużyna „EKO SQUAD” w Miejskim Turnieju Ekologicznym.

Reprezentacja zerówek i drużyna „EKO SQUAD” w Miejskim Turnieju Ekologicznym.

W środę 18 maja nasze przedszkole wzięło udział w I Miejskim Turnieju Ekologicznym, który odbył się w Przedszkolu Nr. 1. Naszą placówkę reprezentowała drużyna „EKO SQUAD” w składzie : Gracjan Czapiński, Mateusz Skowroński oraz Maksymilian Witczak. Wszystkie drużyny musiały zmierzyć się z pytaniami oraz zadaniami z zakresu ekologii, za które otrzymywali punkty. Dzieci, utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą segregacji odpadów, rozpoznawania tworzyw, odnawialnych źródeł energii, sposobów oszczędzania wody i energii, a także źródeł zanieczyszczeń i zagrożeń dla przyrody i zwierząt. Nasza drużyna otrzymała III miejsce za wykonaną pracę plastyczną pod hasłem: „Apelują dzieci- nie wyrzucaj w lesie śmieci”, oraz dyplomy i nagrody za udział w turnieju. Wspaniała organizacja oraz atmosfera zdrowej rywalizacji z pewnością zapadnie uczestnikom na długo w pamięci, a także zachęci do udziału w kolejnych edycjach turnieju.

Urszula Kaczmarek