Tydzień Integracji

Tydzień Integracji

Za nami obchody Tygodnia Integracji w naszej szkole, święta tolerancji, współpracy i zabawy.
Po niekończącym się okresie izolacji, wszyscy potrzebowaliśmy zróżnicowanej formy pozyskania wiedzy, pogłębienia relacji i nade wszystko dobrej zabawy. Cieszymy się, że choć w jakiejś części mogłyśmy spełnić te oczekiwania, właśnie podczas trwania Tygodnia Integracji.
W ramach akcji cała społeczność szkoły uczniowie, nauczyciele i specjaliści, a także rodzice mieli możliwość pogłębienia wiedzy i świadomości w temacie szeroko pojętej integracji.
Zadziały się:
* warsztaty z p. Izabelą Minga, prezeską fundacji AUTYZM-BRAND NEW BRAIN, która przybliżyła wszystkim klasom temat autyzmu i funkcjonowania w dzisiejszym świecie dzieci i dorosłych dotkniętych spektrum autyzmu,
* „dzień z klasą”, w którym odwołano zajęcia, a jedyną aktywnością było klasowe kino i wspólne oglądanie filmu, w towarzystwie pizzy u niektórych 🙂 i sporządzonych scenariuszy do wspólnej integracji w oparciu o treści filmu,
*  dni „ścieżek sensorycznych”, podczas których wszyscy mogli w przystępny sposób dla każdej grupy wiekowej poznać zmagania dzieci i dorosłych z różnymi zaburzeniami i niepełnosprawnościami. Po teorii był czas na doświadczenia i praktyki, co przypadło wszystkim do gustu, był to czas na zabawę, współpracę, ale także liczne refleksje i podzielenie się z własnymi odczuciami, za które dziękujemy!
* konkursy, w których uczniowie oddali się inwencji twórczej wykonując cudne plakaty, pisząc opowiadania, wykonując gazetki klasowe w temacie integracji, nagrody już rozdane!
Dziękujemy wszystkim za udział, słowa uznania, mamy nadzieję, że Tydzień Integracji zostawił ślad w świadomości i dzieci i dorosłych, wtedy będzie nam łatwiej rozumieć siebie wzajemnie w świecie odmienności i różnorodności.
Organizatorki 🙂