XV Wojewódzki Konkurs „English Poetry and Drama”

XV Wojewódzki Konkurs „English Poetry and Drama”

W czwartek 28 kwietnia odbył się w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie XV Wojewódzki Konkurs „English Poetry and Drama”. Konkurs ten przeznaczony jest dla klas 7 i 8 szkół podstawowych. Motywem przewodnim w tym roku szkolnym był temat „Easy come, easy go”(Łatwo przyszło, łatwo poszło). W konkursie wzięło udział 13 szkół: z Gdańska, Gdyni,  Sopotu,Rumi, Wejherowa,Słupska, Nowej Wsi Lęborskiej i z Redy.

Swoją obecnością zaszczycili nas z-ca Burmistrza Miasta Redy p. Łukasz Kamiński. Uczniowie oceniani byli przez jury powołane przez organizatorów konkursu. W tym miejscu należy nadmienić, iż komisja konkursowa zna tylko imię i nazwisko oraz numer uczestnika, natomiast nie jest poinformowana jaką szkołę reprezentuje. W komisji konkursowej w tym roku zasiedli:

W komisji konkursowej w tym roku zasiedli:

  1. Tomasz Wiśniewski– przewodniczący konkursu –dyrektor Fabryki Kultury w Redzie
  2. Dorota Dobrzyńska – kierownik Fabryki Kultury
  3. dr Olga Aleksandrowska – nauczycielka języka angielskiego w I LO w Wejherowie oraz wykładowczyni języka angielskiego na UG.

Kryteriami oceny było: wykonanie, poprawność językowa, scenografia oraz ujęcie morału.

I tak komisja konkursowa przyznała nagrody w trzech kategoriach:

W kategorii wiersz:

I miejsce – Julita Plewkaze Szkoły Podstawowej nr 37 w Gdyni

II miejsce – Anna Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Redy

III miejsce – Mateusz Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej nr 5 ze Słupska

W kategorii piosenka:

I miejsce – Maria Wasiniewskaz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Gdyni

II miejsce- Dorota Suszko ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej

III miejsce – Katarzyna Podwojska ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie

 

 

W kategorii scenka:

I miejsce – grupa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie w składzie: Roksana Szlagowska, Adrian Budzyński, Amelia Kaczmarek, Oskar Ostrowski, Antoni Woliński, Oliwia Ostrowska, Igor Turkowski, Aleksandra Gomułka  za „A changed story of Ebenezer Scrooge”.

II miejsce –grupa ze Szkoły Podstawowej nr 37 z Gdyni w składzie: Weronika Kolaśna, Julia Kowalska, Alicja Szczycińska, Agata Lew Kiedrowska za „A seed”.

III miejsce – grupa ze Szkoły Podstawowej nr 35 z Gdańska w składzie: Katarzyna Cejnóg, Franek Daszkiewicz, Maja Chałko, Emma Burdalska, Marika Kiera, Julia Czekaj, Antonina Borysewicz za „New Year’s Resolutions”.

Przyznano dwa wyróżnienia w kategorii wiersz:

Aleksandrze Mielniczek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie

Marii Błaszkiewicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  Lokomotywa w Sopocie

Nagrodę „Organizatorów” otrzymała Bianka Drozd ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi
za interpretację wiersza pt.: „Life is a golden book”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki, zaś osoby, które zajęły miejsca na podium w każdej kategorii otrzymały nagrody oraz statuetki ufundowane przez Urząd Miasta w Redzie. Fundatorami nagród ponadto były wydawnictwa językowe: Oxford University Press, Macmillan Polska i  Pearson, biuro turystyczne ATAS. Nagrody zostały wręczone przez dyrektor naszej szkoły p.Dominikę Kowaliszyn, z-cę Burmistrza Miasta Redy p. Łukasz Kamiński oraz przewodniczącego komisji konkursowej p.Tomasza Wiśniewskiego. Współorganizatorami konkursu byli:p. Mateusz Kamiński i p. Agnieszka Jurasz.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym, zarówno uczniom i nauczycielom, jak i pracownikom szkoły za pomoc, a zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną, XVI już edycję Wojewódzkiego Konkursu „EP&D” w przyszłym roku szkolnym.

Organizator konkursu

Marlena Jasińska

LINK DO ZDJĘĆ I FILMIKÓW: https://photos.google.com/share/AF1QipM167VLfKkFTZtqah_bTVqW01zORqJVbr7ncrM65CxcDC8heTe1aTAsne0iH5HCLg?key=V2lZMEt4bHNjNjd6NTNxakp3SXJQbElXZm1faUpn