Spotkajmy się w połowie- Toruń z klasą 3e i ZSS z Ozorkowa

Spotkajmy się w połowie- Toruń z klasą 3e i ZSS z Ozorkowa

21 kwietnia klasa 3e wybrała się na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych nadwislańskich miast. Z historią Torunia nierozerwalnie związana jest postać Mikołaja Kopernika. Dlatego w programie wycieczki nie mogło zabraknąć miejsc związanych z postacią tego słynnego astronoma – uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia pod domem i pomnikiem Kopernika. Przewodnik ciekawie opowiadał o historii miasta, a uczniowie z zainteresowaniem oglądali charakterystyczne dla Torunia miejsca – Krzywą Wieżę, Pomniki Flisaka i Osiołka, średniowieczne Mury Obronne, a także Starówkę.
Gwoździem programu była jednak wizyta w Żywym Muzeum Piernika, tam pod okiem Mistrza Piernikarskiego uczniowie własnoręcznie wykonali tradycyjne pierniki. Niezapomniane wrażenia uczniowie wynieśli także z wizyty w Planetarium.

Przyjazd do Torunia związany był również z realizacją zadań dotyczących współpracy ze szkołą w Ozorkowie. Pod Pomnikiem Kotwicy na Bulwarze Filadelfijskim spotkaliśmy się w celu integracji z rówieśnikami ze środkowej Polski.

Wspólny wyjazd dostarczył wszystkim wielu miłych wrażeń.

Karolina Bąkowska
Ewa Miotke