IVa w Centrum Nauki Experyment

IVa w Centrum Nauki Experyment

Dnia 20.04.2022 r. klasa 4a pojechała do Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni. Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania. Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Żywność pod lupą”. Podczas zajęć uzyskali odpowiedzi na wiele pytań m.in. Czym są barwniki sztuczne i naturalne? Czy brązowy cukier jest zdrowy? Co to jest żywność przetworzona? Jakie są dodatki do żywności? Nauczyli się także czytać etykiety spożywcze. Potem uczniowie przystąpili do samodzielnego eksperymentowania i obejrzenia interaktywnej wystawy. Wszyscy wrócili pełni wrażeń po spotkaniu ze światem nauki. Miejsce to, wyzwoliło w uczniach kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy!

Monika Jelińska