SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ,, Z ortografią za pan brat ‘’ dla uczniów klas IV-VI

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ,, Z ortografią za pan brat ‘’ dla uczniów klas IV-VI

W dniu 16.03.2022 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym, który polegał na napisaniu w auli szkoły dyktanda , sprawdzającego pisownię wyrazów z ,,rz’’ i ,,ż’’, ,,ó’’ i  ,,u’’, ,,ch’’ i ,,h’’ wraz z wyjątkami , a także pisownię wyrazów wielką i małą literą  oraz łączną i rozdzielną pisownię . Dyktando napisało 53 uczniów.

Nie było łatwo, uczestnicy musieli poprawnie napisać  takie zwroty  jak np. hoża Hiacynta, tuman kurzu, w okamgnieniu, należałoby, tętent kopyt. Cel konkursu , którym było powtórzenie zasad pisowni wyrazów przez uczniów , został osiągnięty, dlatego wszystkim  pięknie dziękujemy.

Organizatorkami konkursu były panie : Małgorzata Malek i Weronika Papke.

Każdy uczestnik zmagań konkursowych otrzymał : dyplom uczestnika , punkty dodatnie, małe co nieco oraz upominek. Wyniki :

 

Nadia Orent z klasy 4e – I miejsce

Jan Rompca z klasy 4b – II miejsce

Artur Nowicki z klasy 6b – III miejsce

 

Gratulujemy !!!

 

Nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla uczestników ufundował

Urząd Miasta w Redzie. Dziękujemy.

 

 

tekst M.Malek