Wiosenne sadzenie roślin i przygotowania przedszkolaków do Świąt Wielkanocnych.

Wiosenne sadzenie roślin i przygotowania przedszkolaków do Świąt Wielkanocnych.

Nadejście wiosny jest idealnym pretekstem do wprowadzenia dzieci w świat budzącej się do życia przyrody. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami zasadziły w doniczkach, w salach kwiaty, stokrotki, sasankę, chabry bławatki oraz  szczypiorek, wielkanocny owies i rzeżuchę. Później samodzielnie dbały o ich odpowiednie nawodnienie i nasłonecznienie. Pod opieką przedszkolaków roślinki pięknie kiełkowały, rosły i rozkwitały. Dbanie o rośliny uczy dzieci cierpliwości i odpowiedzialności, a efekty ich pracy dały dzieciom wiele satysfakcji i radości z własnej pracy oraz cieszyły nasze oczy w przedszkolnych salach. Przedszkolaki z okazji zbliżających się świąt pięknie przystroiły wcześniej zasadzone rośliny i zabrały je do swoich domów.

Daria Pawlaczyk i Ewa Bobrowska

 

Liski:

 

Jeżyki:

 

Żabki:

 

Biedronki:

 

Motylki: