Dzień na opak, czyli Prima Aprilis w naszej Szkole.

Dzień na opak, czyli Prima Aprilis w naszej Szkole.

Prima aprilis to święto robienia żartów obchodzone pierwszego kwietnia w wielu krajach na całym  świecie. Tego dnia dozwolone są psikusy i celowe wprowadzenie kogoś w błąd. W tym roku szkolnym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego właśnie w prima aprilis został zorganizowany ,,dzień na opak”, który spowodował istny kolorowy przewrót w naszej szkole.

Tego dnia większość uczniów pojawiła się w szkole w piżamach, zaopatrzona w przybory szkolne umieszczone w nietypowych „nosidłach”. Na szkolnych korytarzach można było spotkać króliki, tygrysy, jednorożce i inne postaci z krainy bajek. Niektórzy przynieśli swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki, a jeszcze inni zabrali do szkoły ulubione podusie i przytulanki.

W tak przewrotnym dniu uczniowie mogli dać upust swojej fantazji, a ich pomysły były rzeczywiście zaskakujące. Byli widziani z klatkami dla zwierząt, garnkami, wózkami dla lalek, sklepowymi koszykami, podróżniczymi walizkami, wiadrami, skrzynkami na narzędzia, legowiskami dla zwierząt, chlebakami, a nawet z taczką, kosiarką i mikrofalówką … Czy było to wygodne? Z pewnością – nie! Czy było zabawne ? Oczywiście! I o to chodziło! W końcu to prima aprilis.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zwiększenia poziomu ogólnej radości, serdecznie dziękujemy!

Samorząd Uczniowski