Klasa 5b na warsztatach w EKO DOLINIE

29 marca uczniowie klasy 5b wzięli udział w warsztatach terenowych na terenie EKO DOLINY w Łężycach pt.: „Bliżej Europy – nowoczesne metody gospodarowania odpadami”. Dzięki p. Katarzynie Rawdanowicz poznaliśmy zasady funkcjonowania zakładu zagospodarowania odpadów, zmierzając drogą odpadów do miejsca ich przetworzenia oraz ostatecznego unieszkodliwienia. Ponadto dowiedzieliśmy się jakie mogą być zagrożenia dla środowiska, zdrowia i życia ludzi przez odpady niebezpieczne oraz jakie są działania EKO DOLINY na rzecz ochrony przyrody. Dodatkową atrakcją było spotkanie z panem sokolnikiem. Na zakończenie udaliśmy się do siedziby związku, gdzie uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, rozwiązywali zadania oraz otrzymali komiksy i broszury edukacyjne.

P. Paczoch